people, man, woman-2590268.jpg

Jak wybrać rower do jazdy po mieście?

Jak znaleźć rower, który doskonale spełni Twoje potrzeby na ulicach miast? Który model wybrać, jeśli planujesz także rekreacyjne wypady za miasto? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru miejskiego, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.

bicycle helmet, cyclist, protection-2452192.jpg

Jak wybrać i dopasować kask rowerowy?

Sama obecność kasku rowerowego na głowie nie wystarczy, aby uchronić się przed poważnymi urazami. Jego skuteczność zależy w dużej mierze od tego, czy jest dobrze dopasowany i dostosowany do stylu jazdy. Sprawdź, jaki kask wybrać i czym kierować się przed zakupem.

bicycle, night, bokeh-5013316.jpg

Regulacja kierownicy w rowerze. Jak prawidłowo ustawić kierownicę?

Regulacja wysokości i nachylenia kierownicy powinna być jednym z pierwszych kroków, jakie podejmiesz w celu przygotowania swojego roweru do jazdy. Sprawdź, jak powinna być ustawiona kierownica w różnych typach rowerów i przekonaj się, jaki wpływ ma to na Twoje zdrowie i wydajność jazdy na rowerze.

bicycle, handlebar, wheel-4719017.jpg

Rodzaje kierownic do roweru – jakie rozwiązanie wybrać?

Kierownica do roweru to kluczowy element, który ma znaczenie nie tylko dla pozycji ciała rowerzysty, ale także dla bezpieczeństwa i kontroli nad rowerem. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym typom kierownic ze względu na ich kształt, przeznaczenie i materiał, z którego są wykonane.

bike, cycling, cyclist-4367267.jpg

Jak bezpiecznie korzystać z bloków SPD?

Bloki SPD zapewniają stabilne połączenie stopy z pedałem, co jest szczególnie praktyczne dla rowerzystów górskich i szosowych. Aby jazda z blokami SPD była nie tylko bardziej wydajna, ale również bezpieczna, należy jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach dotyczących montażu, wymiany i użytkowania bloków.

rowerzysta jadący na rowerze w stroju rowerowym

Odzież rowerowa. Jak skompletować strój na rower?

Oddychająca koszulka, dopasowane spodenki rowerowe i stabilne buty dopasowane do pedałów – to podstawa komfortowej jazdy. Strój na rower to element, który pełni szereg funkcji mających wpływ na nasze samopoczucie, bezpieczeństwo i wydajność podczas jazdy.  Sprawdź, gdzie kupić profesjonalną odzież i na co zwrócić uwagę przy wyborze stroju na rower.